Veselīgs uzturs - Kāpēc ir Svarīgi Ēst Brokastis?

Cilvēki ir pakļauti neveselīgam dzīvesveidam, neveselīgiem ēšanas paradumiem. Rūpējoties par veselīgu uzturu, brokastis ir ārkārtīgi svarīga ēdienreize, tā palīdz papildināt enerģijas krājumus, ko ķermenis ir patērējis nakts laikā uzlabojoties un atjaunojoties. Brokastis pilnīgi un noteikti ir jāēd, tomēr liels skaits cilvēku šo svarīgo ēdienreizi regulāri izlaiž, neuzņemot uzturam tik svarīgās vielas, kā olbaltumvielas, minerālvielas, šķiedrvielas.

   Ja pēc pamošanās 2 līdz 3 h laikā netiek uzņemts ķermenim, prātam un garam tik svarīgās minerālvielas, ķermenis nespēs pamosties un prāts nespēs efektīvi darboties. Lai neiedzīvotos minerālvielu, vitamīnu deficītā, ir svarīgi piekopt brokastis. Rūpējoties par veselīgu uzturu, brokastīs ir lietderīgi izvēlēties dažādus riekstus, sēklas, žāvētus augļus. Neliela saujiņa labo našķīšu, un būsiet gatavs enerģiskai dienai! Veselīgā uzturā iekļaujot riekstus, sēklas, saņemsiet spēcinošu enerģiju visai dienai, kā arī vitamīnus, olbaltumvielas un citas bioloģiski aktīvas vielas. Ja veselīgs uzturs ir sāpe, no rīta saujiņa labo sēklu būs tieši laikā ceļā uz enerģiskāku dienu. Ja jūs moka izteikts apetītes trūkums, lieliski palīdz dabīgs jogurts ar medu vai ēdamkaroti linsēklu (linsēklas lieliski palīdz līdzsvarot hormonālo līmeni). Ķirbju sēklas ir bagātinātas ar A vitamīnu, veselīgo eļļu un ir sabiedrotais cīņā pret parazītiem zarnās. Ja organismā trūkst kalcijs vai kālijs, sezama sēklas noteikti ir jāiekļauj uzturā. Kaņepju sēklas veselīgam uzturam ir vairāk kā būtiskas, jo, pirmkārt, satur visas 9 neaizvietojamās taukskābes (tāpat kā linsēklas), ortkārt, satur daudz proteīnu, šķiedrvielu, E vitamīnu un, protams, mikroelementus. No rīta sakomplektējot savas brokastis, iekļaujiet bioloģisku pārtiku, jo šāda veida pārtika tiek uzskatīta par cilvēkam veselīgāku un dabai draudzīgāku izvēli.

   Bioloģisku pārtiku nevajadzētu jaukt ar kliedzošiem virsrakstiem veikalu plauktos,  produkts ‘’Bez E’’; ‘’Lauku labums’’ utt., bioloģiskas pārtikas marķējums ir zaļa ekolapiņa, pēc kā arī būsiet droši, ka uzturā lietosiet bioloģiski audzētu pārtiku. Brokastis var lieliski sākt arī ar kādu svaigu un sulīgu augli, veselīgam uzturam lietot pēc iespējas krāsainākus dārzeņus, iemīlēt graudaugus, pagatavojot dažādas putras, tās dekorējot ar nedaudz šokolādes un augļiem. Noteikti liela vērība ir jāpievērš olbaltumvielām -, olbaltumvielas ir mūsu tempļa (jeb ķermeņa) pamati, ja dienas laikā netiks uzņemta nepieciešamā olbaltumvielas deva, pamati ar laiku sāks šūpāties. Tādēļ ir būtiski no rīta uzņemt olbaltumvielas ar piena produktu, vārītas olas vai sēklu, pupiņu starpniecību. Starp citu, ķermenis vienlaicīgi var lietot tik daudz olbaltumvielu, ka droši uzturā varat palielināt proteīna uzņemšanu visas dienas garumā. Brokastīs ir būtiski uzņemt tādu bioloģisko pārtiku, kas veicina cukur-līmeņa paaugstināšanos, kā, piemēram, dažādi graudaugi, putras, lai tiktu uzņemti ogļhidrāti, kas no rītiem, cilvēkiem, parasti ir maz.

   Ja uzturā ir maz olbaltumvielu, ogļhidrātu, kalcija, kālija, Ūdens, noteikti ir vērts rūpīgāk izanalizēt savu ēdienkarti, iekļaujot produktus, kas palīdzēs jūsu ķermenim dzīvot enerģiskāk, vedīsies domāšana un nostabilizēsies iekšējā labsajūta. Brokastis ir svarīgākā no visām ēdienreizēm, un tieši veselīgas, sabalansētas brokastis nodrošina jūsu pašsajūtu atlikušajai dienai. Ja brokastīs notiesāsiet desmaizi ar kafiju, nebrīnieties, ka pēc laika jums atkal kustēsies mute, jo pavisam vienkārši, būsiet pakļauts ‘’tukšajām kalorijām’’,. Ķermenis vienkārši nebūs uzņēmis vēlamās vielas, vitamīnus, un ik pa laikam ar izsalkuma sajūtu vēderā, prasīs savu spēka avotu, kuru jūs aizmirsāt savam ķermenim piešķirt no rīta. 

Nāc un sakomplektē savas B2 brokastis - bioloģiski žāvēti augļi, sukādes, rieksti un sēklas.

SekoEko - Dabas produktu veikals